Поговоримо про волонтерство

Що таке волонтерство?

Волонтерство – добровільна допомога у вирішенні, пом’якшенні чи профілактиці соціально-важливих проблем.

Кожен бажаючий може проявити ініціативу долучитися до волонтерського руху, усвідомлюючи, що за ця ініціатива безоплатна.

Волонтерство – це інвестиція свого часу, умінь та навичок чи таланту  у вирішення суспільних проблем. Кожен волонтер інвестує у те майбутнє, яке хоче бачити: до прикладу, якщо вас турбують питання навколишнього середовища, скоріше за все ви захочете волонтерити в еко-напрямку; якщо вам не байдужа доля діток, які залишилися без батьківського піклування – безумовно ви долучитеся до волонтерства в дитячих будинках; якщо ви переймаєтеся долею самотніх людей похилого віку чи людей з інвалідністю, ви можете волонтерити в благодійній організації, яка допомагає цій соціальній категорії. Важливо шукати те волонтерство, що резонує особисто вам.

Часто ми чуємо запитання, або прохання роз’яснити: волонтерство та благодійність — одне і те ж саме?

Волонтерство – це форма благодійності, у якій волонтер інвестує свій головний ресурс –  час.  Волонтери мать  щось зробити,  організувати або долучитись до благодійної акції, допомогти з дизайном сайту, перекладом текстів або з програмним забезпеченням. 

Благодійність працює ширше: можна підтримувати фінансово, поширенням інформації та талантом. Бути донором — теж благодійність, а от організувати інших людей здати кров – це вже волонтерство.

У Вікіпедії зазначено, що Благодійність – це безкорисливе надання допомоги всім нужденним. Зважаючи на це можна сказати, що волонтерство є одним з видів благодійності. Волонтери віддають найдорожче, що є у людей – свій час. Вони роблять це безоплатно і  безкорисливо, проте, з щирим бажанням долучитись до творення змінотворчого суспільства. Вони вкладають свої вміння та сили для допомоги і створюють можливості підтримки та опори для інших. 

Чому волонтерство важливе? 

Відповідає студентка Волонтерського Центру та наша інтелектуальна волонтерка Новікова Ліза: 

На сьогоднішній день, коли ми живемо у 21 столітті, у часи науково-технічного прогресу і діджиталізації, волонтерська діяльність стає більш розповсюдженою, і, на жаль, не завжди з благими намірами. Хтось знімає відео у Тік-Ток, який є найпопулярнішою соціальною мережею на сьогодні, з метою розповсюдження благих намірів і моральних якостей у суспільстві, а хтось заради підписників у соціальних мережах, тобто для популярності, яка у майбутньому може допомогти отримувати непоганий дохід.

Волонтерство є однією з форм благодійності і однією з підвалин громадянського суспільства. Якщо ми розглянемо волонтерство не тільки зі сторони істинного альтруїзму (надання безкорисної допомоги), а й з інших, можемо отримати наступну мотивацію – нові знайомства.  Не секрет, що часто добрі відносини між людьми виникають у тому числі і в ході робочого процесу, у нашому випадку – процесу покращення миру. Є безліч прикладів та історій, коли волонтери з різних країн ставали друзями на все життя, хтось знаходив кохання, хтось – нові партнерства, а хтось завдяки комунікабельності отримав безліч нових шансів у житті, наприклад, знайшов роботу в іншій. країні. Волонтерство – нові друзі, міцні стосунки, унікальні можливості для спілкування. Можна ще довго продовжувати список мотивації задля початку волонтерства, але на мою думку, істинне, чесне, справжнє волонтерство, починається з щирого бажання комусь допомогти, не чекаючи чогось в обмін чи на подяку, мотивуючись та надихаючись тим, що дійсно комусь допоміг і зробив життя хоча б трохи, але краще, це не диво ? 

Найголовніше завдання для волонтера – розвиток у собі моральних якостей. Це робота над собою, своєю ідеєю добровільної праці на благо суспільства. Потрібно набиратися досвіду у вирішенні соціально значущих проблем через участь у соціальних, екологічних, гуманітарних, культурно-освітніх, спортивних та інших. проектах та програмах волонтерського центру.

Будучи волонтером, ви можете реально щось змінити та, більше того, допомогти змінитись іншим людям, надихнувши їх своїм прикладом. Усі знають відому приказку «Почни з себе, і світ навколо тебе зміниться» – у випадку з волонтерством це справді так. Іноді благодійність – це надихати інших на благодійність. Волонтерство = зміна соціуму.

Волонтерство на сьогодні важливе для всього людства, бо ми цим словом зазначаємо об’єднання людей для благих діянь/для досягнення спільних цілей, а зараз це рідкість з однієї простої причини, що люди люблять перекладати відповідальність на будь-кого (на президента, сусіда, несправедливість життя), тим самим робити інших винуватими у своїх життєвих ситуаціях, аби замість цього почати хоча б з себе.. Якщо ми беремо споконвічне волонтерство, то в цьому випадку воно може зрушити будь-які титанічні плити неправильного соціального устрою, знову ж таки, якщо люди повірять у це, свій потенціал і зроблять все, що в їх силах!

Поділитися

Поділитися на facebook
Поділитися на telegram
Поділитися на email

Будьте у курсі наших новин

підписуйтесь на нашу email-розсилку

Ми будемо раді невеликій, але щомісячній допомозі - це дозволить нам впевненіше почувати себе і надійніше будувати плани нашої роботи.
Розмір пожертви
100
300
500
1000
Спосіб платежу
Банківська карта
Ваші дані
Вкажіть ваше ім'я

ДОГОВІР публічної оферти про надання благодійної пожертви

Ця публічна оферта про надання благодійної пожертви (надалі - Оферта) адресована невизначеному колу осіб – фізичним та юридичним особам (надалі – Благодійник), що є відвідувачами сайту в мережі Інтернет: https://www.foodforlife.kh.ua/(надалі – Сайт), і є офіційною і публічною пропозицією благодійної організації "Український Благодійний Альянс" (Ідентифікаційний код юридичної особи 42486564), в особі голови Курцева Олексія Юрійовича, який діє на підставі Статуту (надалі – Організація), укласти договір про надання благодійної пожертви (надалі – Договір), предмет та істотні умови якого вказані нижче:

1. Терміни та визначення

1.1. Публічна оферта (та/або Оферта) – дійсна пропозиція Організації, розміщена на Сайті, про надання благодійної пожертви, адресована необмеженому колу осіб, у тому числі Благодійнику.

1.2. Акцепт – повне і безумовне прийняття Публічної оферти шляхом вчинення дій із здійснення грошового переказу за допомогою платіжних форм та засобів, розміщених на Сайті, а також шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Організації через установи банків. Моментом Акцепту є дата зарахування грошових коштів на банківський розрахунковий рахунок Організації.

1.3. Благодійна пожертва – безоплатна передача Благодійником коштів у власність Організації для наступного використання для досягнення цілей Організації, передбачених Статутом або програмами Організації, відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», Статуту Організації та цього Договору.

1.4. Благодійник – дієздатна фізична чи юридична особа, яка добровільно здійснює один чи декілька видів благодійної діяльності. Для цілей цього Договору Благодійником є фізична та/або юридична особа, яка акцептувала Оферту.

2. Предмет договору

2.1. Предметом цього Договору є безоплатна та добровільна передача Благодійником у власність Організації грошових коштів шляхом здійснення благодійної пожертви на здійснення статутної діяльності Організації, в тому числі (але не виключно) з надання благодійної допомоги обдарованим дітям, дітям з інвалідністю, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, дітям учасників операції об'єднаних сил (ООС / АТО) та вимушених переселенців, дітям, які проживають у зоні військового конфлікту на сході України, в рамках програм Організації та проектів у сфері культури, освіти, охорони здоров'я, духовного і фізичного розвитку особистості відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».

2.2. Благодійник самостійно визначає розмір благодійної пожертви.

2.3. Предметом цього Договору не є отримання прямо чи опосередковано прибутку жодною зі сторін цього Договору.

3. Акцепт

3.1. Акцепт Оферти означає, що Благодійник згоден з усіма його положеннями, розуміє та погоджується з тим, що пожертва буде використана на досягнення цілей, передбачених Статутом Організації, з яким він може ознайомитися, надіславши запит на електронну адресу office@uba.com.ua. Крім того, Благодійник у повній мірі усвідомлює та згоден з предметом Договору щодо мети публічного збору пожертв та права Організації використовувати частину Благодійної пожертви Благодійника на адміністративні витрати Організації, у розмірі не більшому, ніж це передбачено законодавством України.

3.2. Благодійник та Організація, керуючись ст.ст. 207, 639, 641, 642 Цивільного кодексу України, ст.ст. 6 та 7 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», погоджуються, що з моменту Акцепту Договір вважається укладеним у письмовій формі. При цьому Сторони погоджуються, що недодержання сторонами письмової форми правочину, не має наслідком його недійсність.

4. Права та обов’язки Організації

4.1. Організація має право:
- отримувати Благодійні пожертви та використовувати їх відповідно до предмету та умов цього Договору;
- за погодженням із Благодійником змінювати напрямки використання пожертви, крім використання пожертви в рамках одного цільового призначення, тобто однієї благодійної програми, у випадках, зазначених у ч. 8.3. розділу 8 цього Договору;
- без погодження із Благодійником використовувати частину Благодійної пожертви на адміністративні витрати Організації, у розмірі не більшому, ніж це передбачено законодавством України.

4.2. Організація зобов’язана:
- щорічно в електронному вигляді розміщувати звіти про використання пожертв на Сайті;
- використовувати отримані пожертви виключно для досягнення цілей, передбачених Статутом Організації.

5. Права Благодійника
Благодійник має право:
- здійснювати контроль за цільовим використанням благодійної пожертви;
- у встановленому законом порядку змінити бенефіціарів (отримувачів) благодійної пожертви у разі порушення цілей, строків та порядку використання такої пожертви або її частини відповідно до умов цього Договору.

6. Місце проведення публічного збору коштів

Публічний збір Благодійної пожертви здійснюється на території будь- якої країни світу. Безпосередня діяльність Організації щодо публічного збору пожертв за даним Договором проводиться за місцезнаходженням Організації.

7. Строк збору пожертв

Публічний збір пожертв триває до моменту ліквідації Організації, якщо інший строк не буде визначено Організацєю.

8. Порядок використання благодійних пожертв

8.1. Використання зібраних за даним Договором Благодійних пожертв проводиться відповідно до цілей благодійної діяльності Організації.

8.2. Благодійник або уповноважені ним особи мають право здійснювати контроль за цільовим використанням благодійної пожертви, у тому числі на користь третіх осіб.

8.3. Благодійник надає згоду на використання благодійної пожертви в рамках її цільового призначення, тобто в рамках однієї благодійної програми. У разі закриття чи неактуальності збору коштів на окремий проект, благодійну акцію чи благодійний захід, що діє в рамках конкретної благодійної програми, Благодійник надає згоду на використання Організацією благодійної пожертви на реалізацію іншого проекту, благодійної акції чи благодійного заходу, що діє в рамках цієї ж благодійної програми, без додаткового погодження з Благодійником.

8.4. Зміна цілей та порядку використання благодійної пожертви можлива за згодою Благодійника або його правонаступників, а також на підставі рішення суду чи в інших випадках, визначених законом, крім випадків, зазначених у ч. 8.3. розділу 8 цього Договору.

8.5. Отримані Організації пожертви можуть бути повернені Благодійнику виключно у випадках, передбачених законодавством України.

8.6. Відповідальність сторін за порушення цього Договору або порядку використання Благодійних пожертв передбачено вимогами чинного законодавства України.

9. Порядок загального доступу до фінансових звітів Організації

9.1. Доступ до фінансових звітів Ф Організації онду здійснюється шляхом щорічного їх розміщення Організації на Сайті в електронному вигляді.

9.2. Інша інформація може надаватися Організацією у порядку та в строки передбачені законодавством України.

10. Інші умови

10.1. Всі витрати по сплаті сум (комісій), пов’язаних із перерахуванням та зарахуванням Благодійної пожертви, несе Благодійник.

10.2. Благодійник шляхом здійснення Акцепту підтверджує, що він ознайомлений та згоден з умовами Додатку № 1 до цього Договору щодо збирання та обробки персональних даних.

10.3. Благодійник надає згоду на те, що після внесення інформації про себе на сайті Організації та здійснення реєстрації на сайті, його контактна інформація може бути використана Організацією для направлення листів та повідомлень, в тому числі в електронному вигляді. При цьому, Організація зобов’язується не надавати інформацію про контактні дані Благодійника третім особам, крім випадків, прямо передбачених законодавством України. Крім того, Благодійник надає свою згоду, що інформація про нього (зокрема, прізвище, ім’я, по батькові) може бути використана (виключно за його додатковою згодою) Організації в засобах масової інформації, на сайті Організації або її соціальних мережах.

11. Місцезнаходження та банківські реквізити

Благодійна організація «Український Благодійний Альянс»

 

Адреса реєстрації:

61057, м. Харків,

вул. Пушкінська, буд. 36, к. 61

Код ЄДРПОУ (для ЮО): 42486564

р/р UA043515330000026007052107337

в АТ КБ «ПРИВАТБАНК»

Електронна адреса: office@uba.com.ua

Контактний номер телефону +380 99 238 14 26

 

Голова:  О.Ю. Курцев

 

Я приймаю Договір оферти

ЗГОДА-ПОВІДОМЛЕННЯ на збір, обробку та використання персональних даних

Я, Благодійник, що акцептував Публічну оферту про надання благодійної пожертви благодійній організації "Український Благодійний Альянс", відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», свідомо та добровільно надаю благодійній організації "Український Благодійний Альянс" (надалі – Організація), свою згоду на автоматизовану, а також без використання засобів автоматизації обробку (включаючи збирання, накопичення, зберігання та використання) моїх персональних даних, з метою реалізації відносин в сфері благодійної діяльності, залучення фізичних осіб до Благодійництва відповідно до законодавства України, Статуту та інших локальних актів Організації в обсязі, необхідному для реалізації наведеної мети обробки персональних даних.

Цим документом я також даю згоду на передачу (поширення) своїх персональних даних виключно з вказаною вище метою та у порядку, визначеному Законом України «Про захист персональних даних». Я не вимагаю здійснення повідомлення про передачу (поширення) моїх персональних даних третім особам, якщо така передача (поширення) відбувається в моїх інтересах з метою реалізації вказаних вище правовідносин.

Підписанням даної згоди-повідомлення підтверджую, що я письмово повідомлений (-а) про цілі обробки персональних даних (згідно вказаної у цьому документі мети) та осіб, яким передаються мої персональні дані, а також про свої права, передбачені ст. 8 Закону України «Про захист персональних даних», згідно з якою суб’єкт персональних даних має право:

1) знати про джерела збирання, місцезнаходження своїх персональних даних, мету їх обробки, місцезнаходження або місце проживання (перебування) володільця чи розпорядника персональних даних або дати відповідне доручення щодо отримання цієї інформації уповноваженим ним особам, крім випадків, встановлених законом;

2) отримувати інформацію про умови надання доступу до персональних даних, зокрема інформацію про третіх осіб, яким передаються його персональні дані;

3) на доступ до своїх персональних даних;

4) отримувати не пізніш як за тридцять календарних днів з дня надходження запиту, крім випадків, передбачених законом, відповідь про те, чи обробляються його персональні дані, а також отримувати зміст таких персональних даних;

5) пред'являти вмотивовану вимогу володільцю персональних даних із запереченням проти обробки своїх персональних даних;

6) пред'являти вмотивовану вимогу щодо зміни або знищення своїх персональних даних будь-яким володільцем та розпорядником персональних даних, якщо ці дані обробляються незаконно чи є недостовірними;

7) на захист своїх персональних даних від незаконної обробки та випадкової втрати, знищення, пошкодження у зв'язку з умисним приховуванням, ненаданням чи несвоєчасним їх наданням, а також на захист від надання відомостей, що є недостовірними чи ганьблять честь, гідність та ділову репутацію фізичної особи;

8) звертатися із скаргами на обробку своїх персональних даних до Уповноваженого або до суду;

9) застосовувати засоби правового захисту в разі порушення законодавства про захист персональних даних;

10) вносити застереження стосовно обмеження права на обробку своїх персональних даних під час надання згоди;

11) відкликати згоду на обробку персональних даних;

12) знати механізм автоматичної обробки персональних даних;

13) на захист від автоматизованого рішення, яке має для нього правові наслідки.

Також повідомляємо, що відповідно до ст. 2 ЗУ «Про захист персональних даних» обробка персональних даних – будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем.

Ця згода-повідомлення діє протягом невизначеного терміну.

Погоджуюся на обробку персональні дані
Перенаправлення на безпечну сторінку платежу...